Kurs İçeriği
access_time
Uygulama ve Teorik
playlist_add_check
84 Saat
spellcheck
Herkes katılabilir
terrain
Medical Fitness Trainer Sertifikası

Medical Fitness Trainer

Aile ve çevrenizdeki insanların medikal problemlerine en iyi bildiğiniz iş olan egzersiz ile yardım etmek istemez miydiniz?
Bugün toplumun en büyük 3 katili Kalp-Kanser ve Diyabettir. Dünyadaki ilk 10 ölüm sıralamasına bakıldığında ise bunların 7’sinin önlenebilir olduğu görülmektedir.
Günümüzde artık doktorlarında hastalarına problemlerine karşın verdikleri -Egzersiz Reçetesi- bir çok insana fayda sağlamıştır. Bu bakımdan ACSM 2019 fitness trendlerine bakıldığında 20.sırada, 11. Sırada, 10. Sırada ve 4. Sırada medikal konuda egzersiz müdahalelerin yapıldığını görmekteyiz. Bu konuda bilinçlenen ve uzmanlık eğitimi alan fitness eğitmenleri, mesleğinde medikal fitness trainer olarak doktor tavsiyesiyle hastalarına hastalıklarına karşı egzersiz müdahaleleri ile ihtiyacı olan fitness çalışmalarını doktor ve fizyoterapist eşliğinde sunmaktadır. Medikal fitness uzmanları, hastalıklar, sakatlıklar ve fonksiyon bozukluklarına yönelik olarak çalışmalar yapmakta ve sadece fitness eğitmenlerine kıyasla bir saatlik ders ücretleri 2 ila 10 kat daha yüksek olabilmektedir. Medikal fitness uzmanları, hastalarına sadece egzersiz yaptırmaz, aynı zamanda günlük yaşantısına da katkı sağlar, onları bilgilendirir.
MFT’ler, fitness salonlarında, sağlık klüplerinde, kişisel eğitim stüdyolarında,müşterilerin evlerinde, kayropraktik ofislerde,fizik tedavi kliniklerinde, şirketlerin fitness merkezlerinde ve diğer bir çok yerde çalışma hakkına sahiptir.